Dlaczego nawilżanie skóry latem jest ważne?

Wszyscy chcemy, aby nasza skóra cały czas wyglądała promiennie i świeżo. Najwięcej korzyści skóra czerpie z odpowiedniego nawilżenia, które dostarczyć jej możemy przez nawodnienie i odpowiednią pielęgnację. Promienie słoneczne oraz wysoka temperatura, działają na skórę wysuszająco, dlatego też tak ważne jest wdrożenie odpowiedniej pielęgnacji latem. 

Nawilżanie – podstawa pięknej skóry 

W czasie letnim przeważają wysokie temperatury, przez co powietrze staje się suche. Temperatury, szczególnie z dużą dawką promieni słonecznych, wpływają także na naszą skórę niekorzystnie. Ponadto prowadzić mogą do skutków, których naturalne odwrócenie nie będzie możliwe, takich jak zmarszczki czy przebarwienia. Wysokie temperatury wpływają na szybszą utratę wody, także ze skóry, która staje się napięta i sucha. Odchodzące płaty skóry, bądź łuszczenie się jej, również jest skutkiem nieodpowiedniego nawilżenia. 

W jaki sposób zadbać o nawilżenie skóry?

Kondycja naszej skóry zależy w dużej mierze od nawilżenia, zarówno od zewnątrz,  jak i od środka. Podstawą jest wypijanie odpowiedniej ilości wody, szczególnie gdy za oknem panują wysokie temperatury. Ogólny wyznacznik zakłada, że dorosła osoba powinna wypijać około 2 litrów wody dziennie, jednak wraz ze wzrostem temperatury, zapotrzebowanie to wzrasta. Ponadto osoby trenujące na siłowni oraz nadmiernie pocące się powinni skupić się na spożywaniu większej jej ilości. Skórę właściwą pielęgnacją, można nawilżyć poprzez częste stosowanie kremów nawilżających, niezależnie od typu posiadanej cery. Kosmetyki odpowiednio nawilżają skórę oraz chronią ją przed utratą wody. Doskonałym wyborem będzie, jeżeli do pielęgnacji skóry latem, wybierzemy kremy nawilżające, które zawierają filtry UV.