Jak wykonać peeling kawitacyjny?

Jednym z najlepszych zabiegów pozwalających na oczyszczenie skóry twarzy jest peeling kawitacyjny. Doskonale sprawdza się on zwłaszcza u osób posiadających tłustą, trądzikową lub naczyniową cerę.

Z jednej bowiem strony gwarantuje maksymalną delikatność działania (brak ryzyka podrażnień), z drugiej zaś skutecznie usuwa nadmiar łoju, martwe komórki naskórka, nieestetyczne wypryski i wągry. Co istotne, zabieg można z powodzeniem przeprowadzić w zaciszu własnego domu.

Peeling kawitacyjny krok po kroku

Jeśli zależy nam na samodzielnym wykonaniu peelingu kawitacyjnego, to powinniśmy zaopatrzyć się w specjalne urządzenie bezprzewodowe wyposażone w metalową szpatułkę, lampę emitującą niebieskie światło LED i funkcję regulacji parametrów pracy. Jego cena oscyluje w przedziale 150-600 złotych. Przystępując do zabiegu, należy najpierw dokładnie zmyć ze skóry zabrudzenia i resztki makijażu – np. za pomocą waciku nasączonego płynem micelarnym. Kolejny krok polega na opłukaniu twarzy letnią wodą i nałożeniu maseczki rozpulchniającej z mocznikiem, która ma za zadanie rozszerzyć pory. Oto pozostałe niezbędne etapy:

  • uruchomienie sprzętu, przyłożenie go do skóry i powolne przesuwanie szpatułki z zachowaniem kąta 45 stopni
  • eliminowanie na bieżąco zanieczyszczeń gromadzących się na szpatułce
  • przetarcie twarzy tonikiem
  • zaaplikowanie serum bądź ampułki witaminowej
  • nałożenie kremu pielęgnacyjnego

Cała procedura trwa zazwyczaj około 15 minut, a w jej trakcie trzeba koniecznie omijać okolice oczu i ust. Warto również pamiętać o tym, aby nie zatrzymywać szpatułki w jednym miejscu przez zbyt długi czas, gdyż grozi to poparzeniem.

W pełni satysfakcjonujące efekty

Bezpośrednio po peelingu kawitacyjnym cera staje się wyjątkowo gładka, atrakcyjnie rozświetlona, optymalnie nawilżona i dogłębnie oczyszczona, a wszelkie niedoskonałości są mniej widoczne. Systematyczne przeprowadzanie zabiegu skutkuje natomiast lepszym wchłanianiem substancji aktywnych z kosmetyków, wyraźną poprawą trwałości makijażu, stymulacją produkcji kolagenu i usprawnieniem przepływu krwi. Na koniec dodajmy, że przeciwwskazania do kawitacji to m.in. nadczynność tarczycy, nadciśnienie, zapalenie żył, nowotwory, ciąża, epilepsja oraz rozrusznik serca.

Więcej o pielęgnacji skóry przeczytasz w portalu https://salonstylu.pl/.