Koreańska pielęgnacja

Koreańska Pielęgnacja – na czym polega? Rytuał 10 kroków 

Koreańska pielęgnacja cery to 10-krokowy rytuał, który pozwoli cieszyć się promienną i nawilżoną skórą. Popularność zyskała, dzięki zauważalnym i przede wszystkim szybkim efektom, które są odpowiednie dla osób z każdym typem cery. Sprawdź, czym jest koreańska pielęgnacja i jak przebiega rytuał 10 kroków. 

Czym jest koreańska pielęgnacja?

Termin koreańskiej pielęgnacji obiegł niemal cały świat w momencie ujawnienia sekretu nieskazitelnej skóry Koreanek. Nic dziwnego, ponieważ to doskonałe rozwiązanie dla każdego typu cery, w tym również problematycznej i wrażliwej. Pielęgnacja opiera się na wdrożeniu 10 kroków, stosowanych co najmniej raz dziennie. Zadowalające efekty w postaci nawilżonej i promiennej cery, zauważymy bowiem w przypadku regularności. Wdrożone poszczególne czynności pielęgnacyjne staną się wkrótce nawykiem, za który podziękuje skóra twarzy. 

Rytuał 10 kroków koreańskiej pielęgnacji

Koreańska pielęgnacja

Koreańska pielęgnacja opiera się na 10 krokach, które mają na celu zmycie makijażu, oczyszczenie skóry i przygotowanie jej do dalszych etapów pielęgnacyjnych. 

1. Olejowy demakijaż 

Demakijaż olejem jest pierwszym i istotnym krokiem w pielęgnacji koreańskiej. Najważniejszym elementem jest dobranie odpowiedniego kosmetyku, który dopasowany powinien być do typu naszej skóry. Zastosowane olejów, zaaplikowanych na skórę pozwala na rozpuszczenie makijażu i zanieczyszczeń, które nagromadziły się w porach skóry. Ponadto niewątpliwą zaletą sposobu jest uniknięcie naruszenia bariery lipidowej skóry, która narażona jest na nadmierne tarcie przy zwykłym demakijażu. 

2. Oczyszczanie

Demakijaż nie jest wystarczającym krokiem, prowadzącym do całkowitego oczyszczenia skóry. Drugi etap pielęgnacji powinien opierać się na kosmetykach na bazie wody. Delikatne pianki i żele do mycia twarzy, pozwolą na dokładne oczyszczenie skóry z pozostałości makijażu oraz oleju, niwelując ryzyko zatkanych porów. Niepodważalną zaletą delikatnych żelów jest również jego lekka formuła. Unikamy przez to pozostawienia tłustego lub lepkiego filtru na skórze.

3. Peeling 

Regularne złuszczanie skóry pozwala przede wszystkim na usunięcie martwego naskórka oraz pobudzenie krążenia. Ponadto oczyszczamy w ten sposób pory twarzy z zaskórników, zmniejszając ryzyko pojawienia się niedoskonałości. Zastosowanie kroku powinno się stosować przynajmniej raz w tygodniu. Kosmetyki powinniśmy dobrać do typu swojej cery, szczególnie będąc posiadaczką wrażliwej i suchej skóry. Sprawdzą się również produkty, które można wykonać samodzielnie w domu. O tym, jak przygotować peeling, przeczytasz w artykule: Domowe peelingi dla gładkiej skóry – Madra.pl 

4. Tonik

Tonizowanie skóry twarzy to ważny krok w koreańskiej pielęgnacji, Stosowane po dwuetapowym oczyszczaniu skóry, przywraca jej naturalne pH,  jak i poprawia stan bariery hydrolipidowej. Odpowiednio dobrany kosmetyk do typu cery może ponadto mieć dodatkowe działanie, takie jak zwężenie porów skóry lub nawilżenie. 

5. Esencja do twarzy

Esencja do twarzy to kosmetyk, po który sięgamy coraz chętniej, jest także istotnym etapem w zastosowaniu koreańskiej pielęgnacji. Podstawowym celem kroku pielęgnacji jest wstępne nawilżenie skóry i zwiększenie wchłaniania się serum. 

6. Dostosowane serum

Produkt, jakim jest serum do twarzy to najbardziej skoncentrowany kosmetyk stosowany w etapowej pielęgnacji i skarbnica składników wzmacniających oraz pielęgnujących. Szukając odpowiedniego składu, warto skupić się na aktualnych potrzebach skóry i typie cery. Pozwoli to przeciwdziałać powstawaniu zmarszczek lub pojawianiu się niedoskonałości. 

7. Maseczka

  1. Maseczka - pielęgnacja

Dobór maseczki powinien opierać się przede wszystkim na aktualnym stanie naszej cery oraz efektu, który chcemy uzyskać. Popularne w pielęgnacji koreańskiej maseczki w płachcie nasączone są składnikami, które odżywią i nawilżą skórę. Ponadto zastosowany okład, znacznie wspomaga wchłanianie się kosmetyku przez ograniczenie parowania substancji. 

8. Krem pod oczy 

Dedykowany krem pod oczy to bezpieczne rozwiązanie dla delikatnej skóry wokół oczu, która narażona jest na pojawianie się zmarszczek i działanie czynników zewnętrznych. Dostarcza on niezbędnych składników, które zależnie od składu poszczególnego kosmetyku działają nawilżająco, rozświetlająco lub przeciwzmarszczkowo. Ponadto krem pod oczy powinno się stosować regularnie od około 20 roku życia, aby zapewnić skórze niezbędne składniki odżywcze. 

9. Nawilżenie

Nawilżenie każdego typu skóry na twarzy jest konieczne, jeżeli pragniemy cieszyć się jej nienagannym wyglądem. Skóra na twarzy posiada bowiem liczne pory, które narażają ją na szybszą utratę wody np. w przypadku oddziaływania czynników zewnętrznych. Odpowiednie nawilżenie powinno być zastosowane w przypadku każdego typu cery, również tłustej. Efektem jest uniemożliwienie parowania ze skóry zarówno substancji odżywczych, jak i wody. Warto pamiętać, że wybór kremu powinien opierać się przede wszystkim na aktualnych potrzebach naszej skóry. Unikać natomiast powinniśmy kosmetyków, mających w składzie parafinę, ponieważ powłoka, którą tworzy, utrudnia wchłanianie składników.  

10. Ochrona 

Ostatni etap pielęgnacji koreańskiej to ochrona skóry przez nałożenie kremu z filtrem UV. Ważne, aby stosować go przez cały rok, nie tylko w okresie letnim. Skóra bowiem odczuwa skutki promieniowania słonecznego również w miesiącach, w których słońce nie jest wyraźnie widoczne. To dzięki zastosowaniu kremu z spf Koreanki pochwalić się mogą równomiernym kolorytem skóry i brakiem przebarwień.