Wieczorna pielęgnacja twarzy ma znaczenie! 

Wiele kobiet zapomina, jak duże znaczenie ma wprowadzenie wieczornej pielęgnacji. Skóra bowiem, jak cały organizm, przez noc szybciej się regeneruję, a zastosowane kosmetyki zwiększają swoje działanie. To kluczowe kroki, pozwalające zachować piękna i zdrową cerę. 

Dlaczego wieczorna pielęgnacja jest ważna? 

Prawidłowo wykonana wieczorna pielęgnacja pozwala odpocząć naszej skórze oraz pomóc się jej zregenerować. Zmyty makijaż odtyka pory skóry, pozwalając jej oddychać, natomiast dalsze kroki pielęgnacyjne, wykonane wieczorem wspierają w procesach regeneracyjnych, a także odbudowie włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za utrzymanie elastyczności. Kluczowe procesy odnowy w skórze, zachodzące pomiędzy 2 a 3 w nocy, pozwalając lepiej wchłonąć się substancjom odżywczym, zawartych w kosmetykach, serwowanych jej przed snem. 

Jak powinna przebiegać wieczorna pielęgnacja? 

Zastosowanie wieczornej pielęgnacji w określonej kolejności pozwoli Twojej skórze cieszyć się w pełni z właściwości kosmetyków. Kluczowym i najważniejszym elementem jest wieczorny demakijaż, pozwalający na odetkanie porów i oczyszczenie skóry z kosmetyków i nagromadzonych w ciągu dnia zanieczyszczeń. Wykonany demakijaż to obowiązkowa część pielęgnacji dla każdego, niezależnie od typu posiadanej cery. Ponadto warto w wieczornej pielęgnacji zastosować: 

  • Oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy powinno być dodatkowym krokiem przy zmyciu makijażu. Nie wystarczy w tym celu zmyć płynem micelarnym makijażu, cera powinna być dodatkowo umyta. W tym celu warto sięgnąć po żele bądź dostępne na rynku pianki do oczyszczania twarzy. 

  • Tonizacja 

Tonizacja skóry, ma na celu przede wszystkim przywrócenie pH skórze. Woda, a szczególnie również kosmetyki, potrafią zmienić pH z kwaśnego na zasadowy. Kosmetyki tonizujące, przygotowują również cerę, aby mogła wchłonąć więcej substancji z zastosowanych kosmetyków. 

  • Serum 

Nałożenie na twarz serum, pozwoli na wzmocnienie pielęgnacji poprzez zastosowane w nim substancje aktywne w większym stężeniu. Kosmetyk można dopasować do swojego rodzaju cery oraz wybrać skład, który nam odpowiada. 

  • Krem 

Wchłonięcie się w skórę serum, jest dobrym czasem na aplikację kremów. Pamiętając przy tym, aby kosmetyk nakładać, wklepując go delikatnie w skórę. Aplikację kremu pod oczy, powinno się wykonać w taki sam sposób, dedykowanymi do delikatnej skóry pod oczy kremami.

  • Uzupełnienie pielęgnacji

Nie wszystkie kroki wieczornej pielęgnacji muszą być zastosowane każdego dnia. Warto raz lub dwa razy w tygodniu pozbyć się martwego naskórka poprzez zastosowanie peelingów. Nasza skóra, podziękuję nam również za uzupełnienie pielęgnacji maseczkami, które wyraźnie odżywia skórę.